O nas


Jesteśmy młodymi czytelnikami Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej im. K. K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie.

Nasza biblioteka to miejsce spotkań- pełne książek i inspiracji 😊
Autor Widmo
Czytanie i pisanie to moja pasja. Humanista z zamiłowaniem do wiedzy historycznej i długich debat. W książkach, które czytam zawsze chciałbym być antagonistą. Fan produkcji filmowych studia Marvel i Lucasfilm. Interesuje mnie proces powstawania filmów.

Miłosz Musiał 
W wieku piętnastu lat mogę pochwalić się tworzeniem lub współtworzeniem kilku blogów, występem na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, prowadzeniem kanału YouTube'owego czy pracą przy filmie fabularnym. Moją największą zajawką jest muzyka, chociaż interesuję się również literaturą i filmem. Najbardziej lubię pisać o płytach, których słucham, książkach, które czytam i koncertach, na które jeżdżę. Inspiruje mnie styl retro. Jeżeli gram w gry, to tylko na pierwszym playstation z 1994 roku, a największą frajdę sprawia mi muzyka z płyt winylowych oraz kaset. Za kilka lat zrewolucjonizuję polską blogosferę.Martyna ,,Antymara" Czemerzyńska
Jestem miłośniczką książek, która podczas przypływów weny sama tworzy własne opowiadania i marzy o napisaniu oraz wydaniu swojej książki w przyszłości. Nazywam siebie ,,książkoholiczką", która uwielbia czytać powieści z gatunku fantasy, zwłaszcza, kiedy ich akcja rozgrywa się w średniowieczu. Oprócz czytania jeżdżę na rowerze i gram w tenisa, jednak książek żaden sport mi nie zastąpi. Na tym blogu możecie znaleźć moje teksty pod pseudonimem ,,Antymara", zapraszam!
Marta "Myszka Thekot" 
W poprzednim wcieleniu najwyraźniej byłam kotem,bo posiadam typowe kocie lenistwo połączone z zainteresowaniem świecącymi i poruszającymi się rzeczami.Tak jak kot, zimno i wyrachowanie podbijam kolejne nacje w grach strategicznych, wymykam się z zamkniętych pomieszczeń w escape roomach. Kocham ciepełko, smoki, klimaty fantasy i science fiction,cyberpunka. Im więcej rzeczy robię, tym więcej muzyki potrzebuję. Kocham twórczość Kaczmarskiego oraz van Gogha i Beksińskiego. Lubię też ,,zmieniać skórę" za pomocą cosplay'u, który osobiście uważam za formę sztuki. 

Pani Pola 
Pani Pola to dobra dusza tego bloga. Od samego początku nam kibicuje i promuje stronę Pisane w nawiasie. Od czasu do czasu będzie zamieszczała swoje artykuły z czego się cieszymy, bo pióro ma ciekawe (choć sama w to nie wierzy). Na razie nie chce ujawniać swojej tożsamości. Zdradzimy tylko, że Pani Pola potrafi dzielić się ze wszystkimi dobra energią, a w życiu bardzo kocha zwierzęta, zwłaszcza sunie - Inkę (o której pewnie nie raz jeszcze przeczytamy, bo to mała celebrytka).
Anna Plewak 
W poprzednim życiu (koniec XIX w.) mieszkałam w pałacu gdzieś w dalekiej Kornwalii. Oczywiście byłam arystokratką, nosiłam piękne suknie i marzyłam stojąc na klifie o morskich podróżach. Hmm… zamyśliłam się. Teraz mieszkam w Dzierżoniowie. Jestem bibliotekarką, noszę zwykłe sukienki i nadal marzę o podróżach. A w kolejnym życiu zamieszkam w Londynie. Będę wytatuowaną kryminolożką noszącą rwane dżinsy, skórzane kurtki i marzącą o dalekich podróżach!
Alicja Pietrzyńska

Bloga lifestylowego od 6 lat z przyjemnością prowadzę,

Ważne wiadomości na nim tam zawsze gromadzę.

Z autorami i wydawnictwami chętnie współpracuję,

Swoją markę: alicjamagdalena.blogspot.com pomału buduję.

Kocham dobre książki, fotografię i wszelkie podróże,

Najlepiej czuję się w górach, tam swoją przyszłość wróżę.

Pracuję od ponad roku w dzierżoniowskiej bibliotece,

Kiedy jest niepogoda chętnie do kina lub teatru lecę!

Komentarze