Grandy nie będzie...


        Poznański Festiwal Kryminału Granda odbył się po raz szósty. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności udało nam się spotkać z ulubionymi pisarzami, zamienić z nimi kilka słów, zakupić książki oraz zdobyć autografy.

( https://www.facebook.com/festiwalgranda/photos)

 

Tegoroczna Granda odbyła się w dniach 18-20 września w Domu Studenckim Hanka w Poznaniu. Jej hasłem przewodnim były PRAWDZIWE KŁAMSTWA. Bloki tematyczne były przedzielone półgodzinnymi przerwami, w której można było skorzystać z pięknej pogody i wypić kawę na leżaczku przed DS Hanka.

                                                           (Robert Małecki)                         (Marek Stelar)

 

W kolejnych dniach przedostatniego wrześniowego weekendu wysłuchaliśmy opowieści m.in. Katarzyny Bondy, Bogdana Lacha, Roberta Małeckiego, Marty Guzowskiej, Marka Stelara, Vincenta V. Severskiego, Piotra Borlika, Przemysława Semczuka, Katarzyny Puzyńskiej, Joanny Jodełki, Piotra Bojarskiego, Igora Brejdyganta, Anny Kańtoch, Adriana Bednarka czy Ryszarda Ćwirleja.

(Anna Kańtoch, Adrian Bednarek)

 

Zaproszeni goście mówili o tym czy i jak często (lub rzadko) zdarza im się kłamać, starali się znaleźć drugie dno oraz próbowali wytłumaczyć dlaczego warto kupować książki i często odwiedzać biblioteki ;-)

 

(Ryszard Ćwirlej)
 
  

W niedzielę, na poznańskim Rynku odbyła się Parada z okazji 95-lecia kobiet w Policji. Orkiestra Dęta z Chludowa zagrała kilka przebojów, a Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej – Komisariat w Radomiu pięknie opowiadała o Wystawie stacjonarnej pamiątek po Policji Państwowej. Znalazły się w niej: zdjęcia, dokumenty, książki, dowody osobiste z okresu dwudziestolecia międzywojennego, oryginał Ustawy o Policji z 1919r., odznaki, insygnia mundurowe, drobne elementy wyposażenia mundurowego w tym „środki przymusu bezpośredniego” oraz broń długą (karabiny) używane w okresie dwudziestolecia międzywojennego przez Policję Państwową.


(Ratusz Poznań)


(GRH III Okręgu Policji Państwowej Komisariatu w Radomiu, fot. Maciej Nowaczyk Fotografia)

 

Ponadto dr Dorota Lorkiewicz-Muszyńska i dr Julia Sobol z Zakładu Medycyny Sądowej opowiadały o weryfikacji zeznań świadków w szeroko pojętym opiniowaniu medyczno-sądowym.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci w postaci warsztatów z serią „Detektywi z tajemniczej 5” Marty Guzowskiej oraz spotkanie z twórcami i aktorami filmu “Klątwa Lucyny czyli Tarapaty 2”: Martą Karwowską, Katarzyną Rygiel, Polą Król, Mią Goti i Jakubem Janotą-Bzowskim.

( https://www.facebook.com/festiwalgranda/photos)

 

Cały Festiwal odbył się w bardzo pozytywnej atmosferze. Wspaniale było spotkać swoich ulubionych pisarzy i posłuchać ich opowieści na żywo. 

Z organizatorami umówiliśmy się na spotkanie za rok. 


Agnieszka P.



 

Komentarze