Niedziela z Kryminałem    W minioną Niedzielę z Kryminałem (22-08-2021) w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie dwóch polskich autorów powieści kryminalnych. 

Mieczysław Gorzka przepytywał Przemysława Piotrowskiego między innymi ze znajomości swoich powieści (organoleptycznie;-), a także ze znajomości komentarzy internautów dotyczących tychże powieści. 

(fot. ze strony https://www.facebook.com/Mieczyslaw.Gorzka)

    Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia Gościa oraz pytania do publiczności "jaką powieścią zadebiutował" Przemysław Piotrowski. Nagrodą była najnowsza książka pt. "Matnia". 
    Panowie rozmawiali o tym gdzie i jak rodzą się pomysły na kolejne powieści. I tu zaskoczenie, bo autor trylogii z Igorem Brudnym wymyślał jego przygody na... platformie wiertniczej w Norwegii. Dowiedzieliśmy się również, że trzech bohaterów tej trylogii ma swój pierwowzór w rzeczywistości.
 
    W tzw. przerwie na reklamę przedstawiono miejscowego przedsiębiorcę Mariusza Komendę, który zapraszał do SZTUKA Restaurant, mieszczącej się w budynku Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej (https://www.facebook.com/sztukarestaurant).
 
    Następnie dziewczyny ze Średzkiej Sceny Musicalowej w "Więziennym Tangu" pokazały jak bardzo kobiety potrafią być złe (oczywiście to nie ich wina ;-) To było bardzo interesujące przedstawienie.

(fot. ze strony https://www.facebook.com/cka.srodaslaska)
 
         Na zakończenie odbyło się losowanie kolejnych dwóch egzemplarzy powieści Przemysława Piotrowskiego pt. "Matnia". Można było również zadać pytanie do Gościa. Spotkanie zwieńczyły autografy oraz wspólne fotografie.
 
    Kolejne spotkanie w ramach Niedzieli z Kryminałem w Środzie Śląskiej już we wrześniu.      
Nie wiadomo jeszcze kto będzie Gościem, ale już dzisiaj gorąco zachęcam do obserwowania strony https://www.facebook.com/cka.srodaslaska. Tam się naprawdę sporo dzieje ;-)
 
    A po książki zapraszam do Biblioteki, bo to jest kawał dobrego kryminału, w którym nic nie jest oczywiste, bohaterowie są niejednoznaczni, a akcja wciąga już od pierwszych stron.

    Mieczysław Gorzka powiedział, że Przemysław Piotrowski jest już przed drzwiami najlepszych polskich "kryminalistów" i jeśli mu nie otworzą, to sam sobie otworzy te drzwi... butem. Ja myślę, że drzwi są już otwarte i nie trzeba "z buta wjeżdżać" ;-) Zresztą wyniki sprzedaży mówią same za siebie: blisko 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na polskim rynku. To naprawdę duży sukces.

 
Agnieszka P.

Komentarze